Október 23. - Nemzeti ünnep
„Mondják, a nemzetek történelmét a győztesek írják. A világtörténelmet, az eseményeket formáló, formálni akaró mindenkori nagyhatalmak szerkesztik. Azt is mondják, csak a jövő a biztos, a múlt az bizony néha változhat. Nekünk magyaroknak megadatott a ,,múltat" megváltoztatni. 1956. október 23-án csoda történt: a sokat szenvedett magyar nép fellázadt a kommunista diktatúra ellen, fegyvert ragadott, és szembeszállt a zsarnoksággal, a szovjet tankokkal, az idevezényelt orosz katonákkal.” – ezekkel a gondolatokkal kezdődött iskolánk ünnepi műsora, mellyel az 1956-os forradalomra emlékeztünk.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc a zsarnokság és idegen elnyomás elleni harc nagyszerű példája. 1956 őszére a társadalom számára is egyértelművé vált, hogy a párton belüli ellentéteket kihasználva változásokat lehet elérni. Elsőként a fiatalok fogalmazták meg követeléseiket. 1956 nyarán a lengyelek fellázadtak a sztálinista rendszer ellen. Ezt gyorsan leverték, de ősszel a lengyel vezetés reformokra kényszerült. 1956. október 23-ára a budapesti Műszaki Egyetem hallgatói békés felvonulást szerveztek a lengyelek támogatására és a magyarországi változásokért. A pártvezetés először betiltotta, majd mégis engedélyezte a megmozdulást. A műegyetemisták kezdeményezéshez több egyetem is csatlakozott.
A tüntetés délután háromkor kezdődött. A pesti egyetemisták a Petőfi-szobornál gyülekeztek, de a békésnek induló felvonulásból fegyveres felkelés lett. Október 23-án a vidéki városokban is tüntetések kezdődtek. Az események hatására a párt vezetői október 23-án az éjjeli órákban behívták a szovjet csapatokat Budapestre és a forradalom a megszállók elleni szabadságharccá vált.