Versmondó és műfordító verseny - Rezitation und lit. Übersetzung

Iskolánk tanulói ismét szép eredményeket értek el az elmúlt napokban.

Az országos műfordító versenyen mindkét általános iskolai és mindkét gimnáziumi csaptunk is a legjobb helyeken végzett:

A 7.c osztály csapata (Bíró Borka, Sárosdi Luca, Pencz-Amrein Rosemarie, Zsigrai Zselyke) a németről magyarra fordítás és a magyarról németre fordítás kategóriájában is első helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Mayné Ritecz Réka

A 8.c osztály csapata (Bányai Anna, Ölbei Csenge, Virth Léna, Polgár Julianna) mindkét kategóriában második lett. Felkészítő tanáruk Steindl Annamária.

Gimnáziumunkat két vegyes csapat képviselte.

Az egyik csapat (Dudás Noémi 11.a,  Hergert Kornél 11.b, Kis Gergely 11.b és Sárdi Natália 11.b) a magyarról németre és a németről magyarra fordítás kategóriájában is első helyet szerzett. Felkészítő tanáruk Büki Adél és Szigriszt Adrienn.

A másik gimnáziumi csapat (Karl Mária 11.a, Külgusz Vilmos 12.b, Kropp Paula 12.a, Sal Kinga 12.a) a németről magyarra fordítással második helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Büki Adél, Tillné Petz Ditta.

 

A regionális Koch Valéria német nyelvű versmondó versenyen a 9-10. osztályosok csoportjában Kopa Dorottya (9.a) 2. helyezést ért el, felkészítő tanára Tillné Petz Ditta.

Fuchs Anna 10.c osztályos tanuló pedig a 3. helyen végzett. Felkészítő tanára Weigert József.

A 11-12. osztályosok kategóriájában Sárdi Natália (11.b) 5.  helyezést ért el. Felkészítő tanára Szigriszt Adrienn.

A nyelvjárás kategóriájában szintén remekeltek tanulóink. Gerner Heidi a 11.b és Szauer Anita a 11.c osztályból 2. helyen, Wehring Mátyás (11.a) és Kun Máté (10.b) a 3. helyen végzett. Felkészítő tanáraik: Szigriszt Adrienn, Tillné Petz Ditta, Wehringné Kálmán Ildikó és Büki Adél, Werner Gábor.

A Deutsche Telekom által szervezett "Sprichst du Deutsch" versenyen Dudás Noémi 11.a osztályos tanuló 4. helyezést ért el.

Minden versenyzőnknek szeretettel gratulálunk! Büszkék vagyunk rájuk.

 

Unsere Schülerinnen und Schüler haben in den letzten Tagen wieder gute Ergebnisse erzielt.

Beim landesweiten Wettbewerb für literarische Übersetzung haben sowohl unsere Grundschul- als auch unsere Gymnasialteams die besten Plätze belegt:

Das Team der Klasse 7c (Borka Bíró, Luca Sárosdi, Rosemarie Pencz-Amrein, Zselyke Zsigrai) gewann sowohl in der Kategorie Übersetzung aus dem Deutschen ins Ungarische als auch in der Kategorie Übersetzung aus dem Ungarischen ins Deutsche den ersten Platz. Ihre Lehrerin ist Réka Mayné Ritecz.

Das Team der Klasse 8c (Anna Bányai, Csenge Ölbei, Léna Virth, Julianna Polgár) belegte in beiden Kategorien den zweiten Platz. Ihre Lehrerin ist Annamária Steindl.

Unser Gymnasium war mit zwei gemischten Teams vertreten.

Eines der Teams (Noémi Dudás 11a, Kornél Hergert 11b, Gergely Kis 11b und Natália Sárdi 11b) gewann sowohl in der Kategorie Übersetzung aus dem Ungarischen ins Deutsche als auch aus dem Deutschen ins Ungarische den ersten Platz. Ihre Lehrerinnen sind Adél Büki und Adrienn Szigriszt.

Das andere Gymnasialteam (Mária Karl 11a, Vilmos Külgusz 12b, Paula Kropp 12a, Kinga Sal 12a) belegte den zweiten Platz in der Kategorie Übersetzung aus dem Deutschen ins Ungarische. Ihre Lehrerinnen sind Adél Büki und Ditta Till-Petz.

 

Beim regionalen Valeria Koch Rezitationswettbewerb gewann Dorottya Kopa (9a) den 2. Platz in der Gruppe der 9-10. Klassen, betreut wurden sie von Ditta Till-Petz.

Anna Fuchs, Klasse 10.C, belegte den 3. Ihr Lehrer war József Weigert.

In der Kategorie 11-12. Jahrgang belegte Natália Sárdi (11b) den 5. Platz. Ihre Lehrerin ist Adrienn Szigriszt.

Auch in der Kategorie Mundart haben unsere Schüler hervorragende Leistungen erbracht. Gerner Heidi (11b) und Szauer Anita (11c) belegten den 2. Platz, Wehring Mátyás (11a) und Kun Máté (10b) den 3. Platz. Sie wurden von Adrienn Szigriszt, Ditta Till-Petz, Ildikó Wehring-Kálmán und Adél Büki, bzw. von Gábor Werner vorbereitet.

Bei dem von der Deutschen Telekom organisierten Wettbewerb "Sprichst du Deutsch" belegte Noémi Dudás aus der 11a den 4. Platz.

Herzlichen Glückwunsch an alle unsere Teilnehmer! Wir sind stolz auf sie.